BOLESŁAWIEC NA STARYCH POCZTÓWKACH 0
Bolesławiecka ceramika i jej korzenie.
Niegdyś pomagała człowiekowi zwiększyć komfort rutynowych czynności. Wytrzymałe na temperaturę proste naczynia z gliny wykorzystywano do przechowywania żywności, gotowania oraz ułatwiania innych czynności dnia codziennego.
Technika wyrabiania naczyń od wieków pozostaje niezmienną, ale tradycje i inspiracje oraz nasze zamiłowanie do piękna sprawiły, że rzemieślnicy postanowili zdobić swoje wyroby nadając im jednocześnie jeszcze jedną, ważną funkcję –estetyczną.
Ceramika stała się prostą, a zarazem niepowtarzalną odpowiedzią na ludzką potrzebę piękna, która zmienia się na tyle, na ile pozwalają na to nasza wyobraźnia i przywiązanie do sztuki użytkowej.

Sięgająca kilka wieków wstecz tradycja wyrobu w Bolesławcu ceramiki to bogate i cenne dziedzictwo. Jednak żadna tradycja nie może trwać w niezmienionym stanie, nie reagując na zmiany jakie zachodzą w społeczeństwie, w technologii, w stylu życia ludzi. 

 Bolesławiec,  z pomocą artystów, projektantów i malarzy ceramiki nadaje  tej tradycji nowy wymiar. Można interpretować ją we własny sposób, eksperymentować i poszukiwać. Każda z nowych kolekcji to zaskakujący dyskurs z tym dziedzictwem, próba redefinicji charakterystycznych dla regionu form i zdobień. Dzięki wyobraźni i talentowi twórców i bogactwu inspiracji nowe wzory, choć zakorzenione w tradycji, są współczesne i świeże. Świetnie trafiają w gusta klientów, którzy znużeni masowo wytwarzanymi produktami poszukują przedmiotów z duszą: wytwarzanych przez utalentowanych rzemieślników, niepowtarzalnych,

 

 prezentujemy stare pocztówki z Bolesławca
 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl