zapomniane dekoracje 0
zapomniane dekoracje
Sięgająca kilka wieków wstecz tradycja wyrobu w Bolesławcu ceramiki to bogate i cenne dziedzictwo. Jednak żadna tradycja nie może trwać w niezmienionym stanie, nie reagując na zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie, w technologii, w stylu życia ludzi.
Każdy może nadawać tej tradycji nowy wymiar, interpretować ją we własny sposób, eksperymentować i poszukiwać.
Dzięki wyobraźni i talentowi artystów, projektantów i malarzy ceramiki w Bolesławcu powstają wciąż nowe wzory, choć zakorzenione w tradycji, są współczesne i świeże. Świetnie trafiają w gusta klientów, którzy znużeni masowo wytwarzanymi produktami poszukują przedmiotów z duszą: wytwarzanych przez utalentowanych rzemieślników, niepowtarzalnych, reprezentujących lokalną historię i kulturę materialną.
Dziś prezentuje państwu mój ulubiony troszkę zapomniany wzór sygnowany
ND – niebieskie dzwonki – zaprojektowany przez artystę- panią Dudyńską -prawda, że piękny?
czytaj całość »
WYPRZEDAŻ PROSTO Z PÓŁEK -15% 0

PROMOCJA -15%

 

 

Półkowe wyprzedaże- kto pierwszy ten lepszy -zapisz zdjęcie zaznacz co Cię interesuje napisz do nas, możecie też pytać o inne asortymenty - wszystko co będziemy mieli na stanie policzymy z 15% obniżką

 

Posiadamy mnóstwo towaru i nie nadążamy wszystkiego wystawić więc chcielibyśmy jakoś Państwu umożliwić zakupy półkowe czyli bez 21dni oczekiwania i to jeszcze z rabatem 

 Zamówienia lub zapytania mogą Państwo wysyłać poprzez sms (512692337)email (styl1@styl1.pl) lub facebooka mesenger-prosimy zaznaczyć wybrane asortymenty oraz ilość jaką chcieliby Państwo zakupić a my po skompletowaniu wyślemy informację zwrotną z podliczeniem.

wysyłka za pobraniem lub po przedpłacie na konto

Nr konta znajduje się również na naszej stronie 

https://styl1.pl/pl/c/KUPUJ-Z-RABATAMI-ZNAJDZ-ZAZNACZ-WYSLIJ-ZAPYTANIE/1030

 

 

 

 

 

KOLORLOVE 0

KOLORLOVE

Najpierw powstał kwiatowy stempel w ciemnym kobalcie. Później pomysł, żeby wzór potraktować w negatywie, a tło malować w różnych kolorach. Kolekcja dostępna jest w sześciu podstawowych kolorach co daje możliwość ich dowolnego łączenia. Można mieć ulubiony rodzaj naczynia, każdy w innym kolorze, m.in. w żółtym ,pomarańczowym, czerwonym czy turkusowym.

 

 

CELEBRUJEMY CERAMIKĘ 0
 
CERAMIKA NIE ZNA GRANIC –CERAMIKA Z BOLESŁAWCA DOCENIANA JEST NIEMAL NA WSZYSTKICH KONTYNENTACH.
 
Święto Ceramiki odbywające się, co roku w przedostatni weekend sierpnia – w tym roku od 19-23.08.
 
To czas, w którym do Bolesławca zjeżdżają miłośnicy i twórcy ceramiki z niemal każdego zakątka świata.
To nie tylko lokalne wydarzenie, ale także jedne z największych targów ceramicznych w Europie, które odwiedza niemal 100 tys. osób.
W tych dniach można naprawdę doświadczyć ceramicznej tradycji naszego miasta.
Podczas targów nie tylko prezentowane są wzory ceramiki z różnych zakładów, ale przybliżane są metody ich wytwarzania i związane z nią tradycje.
 
Charakterystyczny kobaltowy wzór ceramiki bolesławieckiej znany jest w Mediolanie, Tokio czy Nowym Jorku.
Każda fabryka posiada swoje tajemne receptury i metody produkcji przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Nie wszystko jednak trzymane jest w tajemnicy! Myślę, że kawałek bolesławieckiej historii, jakim jest tworzenie ceramiki, warto promować przez cały rok.
Dlatego też w Bolesławcu polecam tzw Żywe Muzeum Ceramiki, w którym możesz przekonać się jak powstają bolesławieckie wyroby, a nawet samodzielnie stworzyć własne naczynie.
Zapraszamy do odwiedzin!
 
 
 
Ponadczasowość ceramiki z Bolesławca 0
Ponadczasowość ceramiki z Bolesławca

Nasze mamy i babcie wyciągały z szaf świąteczne zastawy stołowe na ważne okazje czy uroczystości. Wyjątkowych gości podejmowało się przy stole, serwując odświętne potrawy w szczególnej oprawie.

Do tej pory przywiązujemy wagę do sposobu w jaki gościmy ważnych dla nas ludzi, choć w tej kwestii wiele się zmieniło. W dzisiejszych czasach mamy coraz mniej okazji do uroczystej celebracji wspólnego spotkania, dlatego często nawet ten codzienny ,wspólny posiłek, traktujemy uroczyście.

Ceramika bolesławiecka daje możliwość skompletowania zarówno odświętnej zastawy stołowej, jak i tej, z której korzysta się na co dzień. Niezależnie od charakteru posiłku kompletny garnitur naczyń nie jest konieczny, ale na pewno zawsze będzie wyglądał zjawiskowo, zwłaszcza podczas wyjątkowych uroczystości.

Oprócz zastawy obiadowej, możesz z łatwością skompletować zestaw naczyń deserowych uświetnić spotkanie z przyjaciółmi przy herbacie i wypiekach. Nie muszą być do kompletu- w obecnych czasach możesz dowolnie łączyć formy, wzory i kolory zastawy stołowej.

Naczynia łatwiej zbierać przez wiele lat, tworząc taki codzienny serwis, który będzie miał własny charakter. Im różnorodniej, tym lepiej, zwłaszcza jeśli postawisz na ceramikę bolesławiecką. Jest nie tylko wyjątkowo trwała, ale dzięki różnym wzorom malowanym n tych samych formach, także ponadczasowa. Przez kolejne lata możesz dobierać nowe desenie-od klasycznych, po rustykalne, a nawet nowoczesne- i śmiało łączyć je ze sobą. Zapewniam, że nigdy Ci się nie znudzą.

 

35 DOTKNIĘĆ 0
35 DOTKNIĘĆ

 Kiedy wybierasz ręcznie wykonane przedmioty, masz pewność że za ich pięknem i jakością stoi drugi człowiek. Zanim ceramika bolesławiecka trafi w twoje ręce, przechodzi przez 35 par ludzkich dłoni. Każda z nich ,na każdym etapie ręcznej produkcji, odciska na niej swoja pasję ,talent, tradycje i współczesne inspiracje. W dobie masowej produkcji bezdusznych identycznych przedmiotów, gdy za kształt i wygląd odpowiadają maszyny, warto zadbać o to, skąd pochodzą przedmioty w Twoim otoczeniu i codziennie się nimi cieszyć. Kupując ceramikę z Bolesławca, masz pewność, że to produkty którym kształt i wygląd nadał człowiek. Z kolei swoją niezwykłą trwałość, ceramika zawdzięcza samej naturze i właściwościom kamionki-uformowane z niej naczynia po ich wypaleniu są niezwykle trwałe i posłużą na lata.

OTRZYMUJESZ COŚ NIEPOWTARZALNEGO

Wartość ręcznie wykonanych przedmiotów to przede wszystkim ich unikatowość. Ceramika jest pod tym względem wyjątkowa. Ta wykonana w Bolesławcu jest nie tylko ręcznie formowana, wypalana i szkliwiona, ale także malowana. Kółka, kreski, kropki, kwiatowe wzory, które tworzą charakterystyczne motywy, są odciskane za pomocą stempelków. Każde naczynie chociaż o identycznym jak inne kształcie, jest jedyne w swoim rodzaju. To małe dzieła sztuki. Dzięki nim możesz poczuć że jesteś w posiadaniu naprawdę wyjątkowych przedmiotów-które odwzorowują nie tylko tradycje, ale także współczesność i zamiłowanie do pięknych form sztuki użytkowej.

                       

    

   

 

KRYSZTAŁY I CERAMIKA 0
KRYSZTAŁY I CERAMIKA

 

Kolekcję kryształowych szklanek i kieliszków  Veranda  cechuje lekkość formy, proste, nowoczesne szlify i kolory subtelne niczym smak orzeźwiającej, owocowej lemoniady.

Wspaniale komponuje się się z nasza bolesławiecka ceramiką-nadaje jej lekkości,zwiewności- to niezwykłe połączenie  tradycyjnych metod ręcznie wykonywanych dekoracji: szlifowania w krysztale, stempelkowania na kamionce sprawia żestół nabierze charakteru .Warto przywrócić na nowo do łask tradycyjne rzemiosło, łącząc różnorodność i specyfikę każdego materiału z unikalnym wzornictwem

Zapraszamy

https://styl1.pl/pl/c/KOLEKCJA-WERANDA/574

 

 

czytaj całość »
Fabryki w Bolesławcu i jak powstaje bolesławiecka ceramika 0
Fabryki w Bolesławcu i jak powstaje bolesławiecka ceramika
Wiele osób myśli że w Bolesławcu jest tylko jedna fabryka-nic bardziej mylnego- w Bolesławcu i jego okolicach istnieje więcej fabryk czy fabryczek. Powstało również tzw. bractwo ceramiczne -właściciele ponad dwudziestu fabryk ceramicznych zdeklarowali swoje członkostwo. W samym Bolesławcu znajdują się trzy duże fabryki .Każde naczynie od początku do końca wytwarzane jest ręcznie. W porównaniu do wyrobów fabrycznych ceramiczne produkty z Bolesławca wyróżniają się nie tylko technologią produkcyjną i wzornictwem, ale również czymś więcej. Widać w nich nieuchwytny odcisk wysiłku twórców, którzy z ogromną dbałością nadają naczyniom kształt, formę i ostateczny, efektowny wygląd. Każdy posiada swoje tajne receptury i metody, przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ceramika niesie ze sobą potężną historię, która sięga paleolitu. Sztukę wyrabiania naczyń z uformowanej, a następnie wypalanej gliny znana była w Starożytnej Grecji, a do Polski dotarła ok. 7,5 tysiąca lat temu. Wyroby ceramiczne od tysięcy lat goszczą w każdej kuchni, a także znajdują szerokie zastosowanie w architekturze, budownictwie i medycynie. Mimo rozwoju technologicznego sposób wyrobu ceramiki niewiele różni się od technik stosowanych przed wiekami.
Czemu gliniane naczynia zawdzięczają swoją trwałość?
W jaki sposób powstaje ceramika?
Krok 1 Masa ceramiczna
Podstawowym budulcem wyrobów ceramicznych jest odpowiednia masa ceramiczna. Najczęściej składa się ona z gliny, kwarcu, skaleń, kaolinitu, piasku i wody. Wszystkie produkty są mieszane przez około 12 godzin w specjalnym młynie aż do uzyskania zdatnej do formowania produktów, jednolitej masy. Ceramika bolesławiecka tworzona jest z kamionki, czyli z gliny z dużą zawartością piasku kwarcowego oraz skaleń. Dzięki takiemu składowi wyroby bolesławieckie są odporne na działanie wysokich temperatur, ogień, zniszczenia oraz nie przewodzą prądu.
Krok 2 Formowanie kształtu
Rzemieślnik wlewa ceramiczną masę lejną do formy, a specjalne koło rozprowadza ją od zewnętrznych, do wewnętrznych ścianek. Kiedy masa nabiera odpowiedniej twardości, forma jest zdejmowana, a produkt nadaje się do dalszej obróbki. Potem wysuszone i wyczyszczone naczynia poddaje się wstępnemu wypaleniu przez około 12 godzin w specjalnych piecach, gdzie temperatura sięga 800 stopni.
Krok 3 Malowanie, zdobienie
Na tym etapie produkcji przychodzi czas na najbardziej kreatywny etap, czyli dekorowanie wyrobów. Ceramikę bolesławiecką zdobi się przy użyciu specjalnych stempli a następnie poddaje szkliwieniu. Po nałożeniu cienkiej warstwy szkła wyroby lądują po raz drugi w piecu rozgrzanym do 1250 stopni. Po 12 godzinach wypalania pierwotnie blade kolory, zwłaszcza charakterystyczny bolesławiecki kobalt, nabierają intensywności, a produkty są gotowe do sprzedaży.
Ciekawostka: kobalt przed wypałem ma kolor różowy
 
czytaj całość »
"MAMY OKO NA CERAMIKĘ" 0
"MAMY OKO NA CERAMIKĘ"

“MAMY OKO NA CERAMIKĘ”

Zapraszamy do zakupu nowej dekoracji EO37 której nazwa pochodzi od jej autorki Pani EWY OKO
Artystka ceni ceramikę za jej funkcjonalność i ponadczasowość. Uważa ,że miejsce dla ceramiki znajdzie się w każdym domu. Jej wzory to także delikatne kwiatowe kompozycje z nutą ludyczności stąd często pojawia się w nich czerwień. W naszym sklepie min dekoracja prezentowana dziś EO3 jak również sygnowana przez artystkę EO38 czy też EO35 oraz EO36 z kolekcji FLOWER LINE

Zapraszamy

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO37/563

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO36-UNIKAT/540

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO35-SYGNOWANY/539

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO38-SYGNOWANY/541

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Walentynki w ceramice z Bolesławca 0
Walentynki w ceramice z Bolesławca

Już  rusza półkowa wyprzedaż kolekcji ROSES!!!!

https://styl1.pl/pl/c/KUPUJ-Z-RABATAMI-ZNAJDZ-ZAZNACZ-WYSLIJ-ZAPYTANIE/1030

14 lutego Walentynki a z takimi wydarzeniami nierozerwalnie kojarzą się róże, szczególnie te czerwone. To przy ich pomocy  możemy wyznać  miłość, wyrazić  podziw, czy też dać wyraz naszej pamięci.

Proponujemy Państwu na tę uroczystość kolekcje w tonacji bieli i czerwieni –a”Roses” autorstwa Magdy Gazur

Ceramiczne naczynie w tych dekoracjach nie tylko podkreślą wagę tego święta, ale także odkrywa na nowo królową kwiatów jako motyw zdobniczy.

 Ta niezwykle artystyczna wersji –to Róża -kwiat o niezwykle złożonej symbolice, kwiat, który niezmiennie wzbudzał i wzbudza zachwyt upojnym zapachem, głęboką barwą, pięknym kształtem, połączeniem delikatności i ostrych cierni.

Magda Gazur odniosła się do tej bogatej gamy znaczeń i do naszych stereotypowych skojarzeń z różą jako motywem wprost z babcinej zastawy – pokazała różę jako nowoczesny wzór, zderzając w swoich naczyniach dwa rodzaje dekoracji: malowanie pędzlem i stemplowanie oraz dwa rodzaje wykończenia powierzchni: matową i szkliwioną. Ręcznie nanoszone wzory nadają naczyniom unikalny charakter, bo każdy z nich jest niepowtarzalnym śladem ludzkiej ręki.

 

CERAMIKA-WYROBY Z KTÓRYCH MOŻEMY BYĆ DUMNI 0
CERAMIKA-WYROBY Z KTÓRYCH MOŻEMY BYĆ DUMNI

 

 

Ceramika bolesławiecka należy do wyjątkowego wyrobu o czym świadczy proces jej  tworzenia .Naczynia ceramiczne zdobione są stempelkową techniką. Nakładanie zdobień odbywa się za pomocą niewielkich stempelków. Artyści nakładają na kamionkę wzory inspirowane czterema żywiołami: ziemią, wodą, wiatrem i ogniem. Z szacunku do całej natury, dbając o to, by proces produkcyjny przebiegał bez szkody dla środowiska, stosowanie są tylko naturalne atestowane farby.Ręcznie malowane kubki, talerze i inne naczynia mogą być bez obaw używane w kuchence mikrofalowej i myte  w zmywarce, więc jest nie tylko piękna ale również niezwykle praktyczna.

 

 

 

KRYSZTAŁY -PIĘKNE LETNIE KOLORY -JAK PIELĘGNOWAĆ 0
KRYSZTAŁY -PIĘKNE LETNIE KOLORY -JAK PIELĘGNOWAĆ

Szkło kryształowe wymaga szczególnej troski. Jego specyficzne właściwości powodują wyższy poziom miękkości szkła i mniejszą odporność na wysokie temperatury cieczy, w porównaniu do szkła sodowego. “Wymusza” to zatem na użytkownikach kryształowych wyrobów specjalną dbałość o swoje zbiory.

 

Pamiętajmy, iż wyroby kryształowe są produktami jak najbardziej funkcjonalnymi, z których z powodzeniem korzystać można na co dzień. Nie muszą one zdobić wyłącznie półek czy witryn z zastawą w naszych domach. Jedyną zasadą w użytkowaniu jest nie używanie szkła kryształowego w połączeniu z bardzo gorącymi cieczami, tj. kawa czy herbata. Odpowiednia pielęgnacja kryształowych produktów zapewni nam z kolei ich piękny, trwały wygląd, którym cieszyć się będziemy przez długie lata.

W internecie funkcjonuje cała masa porad, w jaki sposób dbać o szkło kryształowe, jak je czyścić i zapobiegać matowieniu. Chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka sprawdzonych porad ,polegając na wieloletnim doświadczeniu specjalistów z Huty Szkła Kryształowego Julia, zajmujących się oczyszczaniem szkła kryształowego z wszelkich odpadów powstałych w procesie produkcji,

Siedem sposobów na pielęgnację wyrobów ze szkła kryształowego, zarówno tego klasycznego, białego, jak i malowanego:

  1. Prawidłowe mycie wyrobów ze szkła kryształowego powinno odbywać się wyłącznie ręcznie. Nie zalecamy mycia delikatnych kryształów w zmywarkach, w których po kilku cyklach z pewnością wzbogacą się one o szereg rys i efekt matowej powierzchni szkła, a przy wyrobach kolorowych dojść może nawet do złuszczania się farby pokrywającej produkt.

  2. Przy myciu kryształów unikać należy detergentów o silnym działaniu chemicznym. Używajmy zatem delikatnych płynów do mycia naczyń.

  3. Do czyszczenia szkła kryształowego nie nadają się gąbki czy myjki o chropowatej strukturze i ostre narzędzia, które bardzo szybko spowodować mogą zarysowanie powierzchni szkła, czy zdrapanie farby z malowanych wyrobów. Najlepszym rozwiązaniem są miękkie ściereczki czy gąbki, nie pozostawiające na powierzchni czyszczonej włókien materiału lub po prostu własne dłonie.

  4. Nie należy dopuścić do pozostawienia na dłuższy czas opróżnionych i nieumytych wyrobów kryształowych, zwłaszcza używanych do przechowywania kolorowych alkoholi, które po wyschnięciu zostawią trudny do wyczyszczenia osad.

  5. Już letnia woda pozwoli na dokładne oczyszczenie wyrobów kryształowych z osadów czy kurzu. Nie zaleca się stosowania gorącej wody.

  6. Produkty o wąskiej szyjce i utrudnionym dostępie do wnętrza, najlepiej jest myć namoczoną w wodzie z delikatnym detergentem, miękką ściereczką, nawiniętą na nie posiadający ostrych krawędzi, drewniany patyk lub np. łyżkę.

  7. Umyty, dokładnie wypłukany w lekko ciepłej, czystej wodzie kryształ, najlepiej jest odstawić na ociekacz lub rozłożoną ściereczkę do wyschnięcia. Do wypolerowania użyć można suchego, miękkiego materiału, nie pozostawiającego włókien.

Stosując się do powyższych  porad , zapewni odpowiednie zabezpieczenie szkła kryształowego przed zniszczeniem, spowodowanym niewłaściwą pielęgnacją. Oczywiście skutkuje to tym, że jeszcze przez długie, długie lata cieszyć się będziemy charakterystycznym pięknym połyskiem i nadal dostrzegalnym załamaniem światła – pryzmatem, który powstaje po przejściu przez zdobienia promieni świetlnych.

czytaj całość »
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 0

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam wszystkim klientom najlepsze życzenia

W tym trudnym dla wszystkich czasach życzę przede wszystkim ZDROWIA

Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy,

wyciszenia i wypoczynku

Styl Urszula Juzenków

 

Wielkanocne inspiracje w ceramice bolesławieckiej 0
Wielkanocne inspiracje w ceramice bolesławieckiej

Wielkanocne inspiracje dekor z serii BLUE LINE MAGM czy też SEDU czy też unikatowe koguciki czyli dekoracja P320

 

Wiosna ,wiosenne kwiaty a może tradycyjne kropeczki zmieszane z unikatowym designem?

Zachęcam- odważmy się mieszać barwy ponadczasowej ceramiki BOLESŁAWIEC

 

 

 

 

 

 

 

 

Flower Line hitem 2019 0
Bolesławiecka ceramika na Wielkanocnym stole

Ceramika Bolesławiecka -Indywidualne zestawy

"Współcześni klienci lubią nie tylko miksować wzory, ale także samodzielnie kompletować potrzebne im naczynia. Tradycyjny serwis na 12 osób to propozycja, która nie trafia w potrzeby zwłaszcza młodszych, nieposiadających jeszcze rodzin lub mieszkających w niewielkich mieszkaniach klientów. Coraz częściej nie mamy po prostu miejsca na drugi „odświętny” zestaw naczyń – wolimy celebrować czas spędzony z rodziną czy bliskimi niż przejmować się, że nie podajemy im kolacji na porcelanie. Zmieniają się też nasze zwyczaje kulinarne – jemy różne potrawy, często wywodzące się z egzotycznych kuchni, wolimy czasem zjeść na kanapie niż przy stole. To wszystko wymaga nowych form naczyń i wyjścia poza schematy znane z kredensów naszych rodziców."

Tak pisze o bolesławieckiej Manufakturze magazyn OCZY.MAG

W tym roku  zaprojektowana przez Magdę Gazur kolekcja Roses wystawiona była do  prezentacji w ramach Ambiente Trends 2019

Kolekcja ta zestawia się  idealnie w jedną z trzech głównych tegorocznych trendów – Joyfilled Ambiance -  czyli radosna atmosfera

"Zgodnie z jego definicją wystrój wnętrz ma służyć ekspresji własnej osobowości, a same wnętrza mają wyróżniać się wyrazistymi kombinacjami kolorów i eklektyzmem wolnym od wszelkich reguł, za to pełnym poczucia humoru i radości życia"

Więcej o kolekcji przeczytacie 

tutaj

 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl