"MAMY OKO NA CERAMIKĘ" 0
"MAMY OKO NA CERAMIKĘ"

“MAMY OKO NA CERAMIKĘ”

Zapraszamy do zakupu nowej dekoracji EO37 której nazwa pochodzi od jej autorki Pani EWY OKO
Artystka ceni ceramikę za jej funkcjonalność i ponadczasowość. Uważa ,że miejsce dla ceramiki znajdzie się w każdym domu. Jej wzory to także delikatne kwiatowe kompozycje z nutą ludyczności stąd często pojawia się w nich czerwień. W naszym sklepie min dekoracja prezentowana dziś EO3 jak również sygnowana przez artystkę EO38 czy też EO35 oraz EO36 z kolekcji FLOWER LINE

Zapraszamy

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO37/563

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO36-UNIKAT/540

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO35-SYGNOWANY/539

https://styl1.pl/pl/c/DEKOR-EO38-SYGNOWANY/541

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Walentynki w ceramice z Bolesławca 0
Walentynki w ceramice z Bolesławca

 

Już 14 lutego Walentynki a z takimi wydarzeniami nierozerwalnie kojarzą się róże, szczególnie te czerwone. To przy ich pomocy  możemy wyznać  miłość, wyrazić  podziw, czy też dać wyraz naszej pamięci.

Proponujemy Państwu na tę uroczystość kolekcje w tonacji bieli i czerwieni –a”Roses” autorstwa Magdy Gazur

Ceramiczne naczynie w tych dekoracjach nie tylko podkreślą wagę tego święta, ale także odkrywa na nowo królową kwiatów jako motyw zdobniczy.

 Ta niezwykle artystyczna wersji –to Róża -kwiat o niezwykle złożonej symbolice, kwiat, który niezmiennie wzbudzał i wzbudza zachwyt upojnym zapachem, głęboką barwą, pięknym kształtem, połączeniem delikatności i ostrych cierni.

Magda Gazur odniosła się do tej bogatej gamy znaczeń i do naszych stereotypowych skojarzeń z różą jako motywem wprost z babcinej zastawy – pokazała różę jako nowoczesny wzór, zderzając w swoich naczyniach dwa rodzaje dekoracji: malowanie pędzlem i stemplowanie oraz dwa rodzaje wykończenia powierzchni: matową i szkliwioną. Ręcznie nanoszone wzory nadają naczyniom unikalny charakter, bo każdy z nich jest niepowtarzalnym śladem ludzkiej ręki.

 

CERAMIKA-WYROBY Z KTÓRYCH MOŻEMY BYĆ DUMNI 0
CERAMIKA-WYROBY Z KTÓRYCH MOŻEMY BYĆ DUMNI

 

 

Ceramika bolesławiecka należy do wyjątkowego wyrobu o czym świadczy proces jej  tworzenia .Naczynia ceramiczne zdobione są stempelkową techniką. Nakładanie zdobień odbywa się za pomocą niewielkich stempelków. Artyści nakładają na kamionkę wzory inspirowane czterema żywiołami: ziemią, wodą, wiatrem i ogniem. Z szacunku do całej natury, dbając o to, by proces produkcyjny przebiegał bez szkody dla środowiska, stosowanie są tylko naturalne atestowane farby.Ręcznie malowane kubki, talerze i inne naczynia mogą być bez obaw używane w kuchence mikrofalowej i myte  w zmywarce, więc jest nie tylko piękna ale również niezwykle praktyczna.

 

 

 

KRYSZTAŁY -PIĘKNE LETNIE KOLORY -JAK PIELĘGNOWAĆ 0
KRYSZTAŁY -PIĘKNE LETNIE KOLORY -JAK PIELĘGNOWAĆ

Szkło kryształowe wymaga szczególnej troski. Jego specyficzne właściwości powodują wyższy poziom miękkości szkła i mniejszą odporność na wysokie temperatury cieczy, w porównaniu do szkła sodowego. “Wymusza” to zatem na użytkownikach kryształowych wyrobów specjalną dbałość o swoje zbiory.

 

Pamiętajmy, iż wyroby kryształowe są produktami jak najbardziej funkcjonalnymi, z których z powodzeniem korzystać można na co dzień. Nie muszą one zdobić wyłącznie półek czy witryn z zastawą w naszych domach. Jedyną zasadą w użytkowaniu jest nie używanie szkła kryształowego w połączeniu z bardzo gorącymi cieczami, tj. kawa czy herbata. Odpowiednia pielęgnacja kryształowych produktów zapewni nam z kolei ich piękny, trwały wygląd, którym cieszyć się będziemy przez długie lata.

W internecie funkcjonuje cała masa porad, w jaki sposób dbać o szkło kryształowe, jak je czyścić i zapobiegać matowieniu. Chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka sprawdzonych porad ,polegając na wieloletnim doświadczeniu specjalistów z Huty Szkła Kryształowego Julia, zajmujących się oczyszczaniem szkła kryształowego z wszelkich odpadów powstałych w procesie produkcji,

Siedem sposobów na pielęgnację wyrobów ze szkła kryształowego, zarówno tego klasycznego, białego, jak i malowanego:

 1. Prawidłowe mycie wyrobów ze szkła kryształowego powinno odbywać się wyłącznie ręcznie. Nie zalecamy mycia delikatnych kryształów w zmywarkach, w których po kilku cyklach z pewnością wzbogacą się one o szereg rys i efekt matowej powierzchni szkła, a przy wyrobach kolorowych dojść może nawet do złuszczania się farby pokrywającej produkt.

 2. Przy myciu kryształów unikać należy detergentów o silnym działaniu chemicznym. Używajmy zatem delikatnych płynów do mycia naczyń.

 3. Do czyszczenia szkła kryształowego nie nadają się gąbki czy myjki o chropowatej strukturze i ostre narzędzia, które bardzo szybko spowodować mogą zarysowanie powierzchni szkła, czy zdrapanie farby z malowanych wyrobów. Najlepszym rozwiązaniem są miękkie ściereczki czy gąbki, nie pozostawiające na powierzchni czyszczonej włókien materiału lub po prostu własne dłonie.

 4. Nie należy dopuścić do pozostawienia na dłuższy czas opróżnionych i nieumytych wyrobów kryształowych, zwłaszcza używanych do przechowywania kolorowych alkoholi, które po wyschnięciu zostawią trudny do wyczyszczenia osad.

 5. Już letnia woda pozwoli na dokładne oczyszczenie wyrobów kryształowych z osadów czy kurzu. Nie zaleca się stosowania gorącej wody.

 6. Produkty o wąskiej szyjce i utrudnionym dostępie do wnętrza, najlepiej jest myć namoczoną w wodzie z delikatnym detergentem, miękką ściereczką, nawiniętą na nie posiadający ostrych krawędzi, drewniany patyk lub np. łyżkę.

 7. Umyty, dokładnie wypłukany w lekko ciepłej, czystej wodzie kryształ, najlepiej jest odstawić na ociekacz lub rozłożoną ściereczkę do wyschnięcia. Do wypolerowania użyć można suchego, miękkiego materiału, nie pozostawiającego włókien.

Stosując się do powyższych  porad , zapewni odpowiednie zabezpieczenie szkła kryształowego przed zniszczeniem, spowodowanym niewłaściwą pielęgnacją. Oczywiście skutkuje to tym, że jeszcze przez długie, długie lata cieszyć się będziemy charakterystycznym pięknym połyskiem i nadal dostrzegalnym załamaniem światła – pryzmatem, który powstaje po przejściu przez zdobienia promieni świetlnych.

czytaj całość »
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 0

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam wszystkim klientom najlepsze życzenia

W tym trudnym dla wszystkich czasach życzę przede wszystkim ZDROWIA

Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy,

wyciszenia i wypoczynku

Styl Urszula Juzenków

 

Wielkanocne inspiracje w ceramice bolesławieckiej 0
Wielkanocne inspiracje w ceramice bolesławieckiej

Wielkanocne inspiracje dekor z serii BLUE LINE MAGM czy też SEDU czy też unikatowe koguciki czyli dekoracja P320

 

Wiosna ,wiosenne kwiaty a może tradycyjne kropeczki zmieszane z unikatowym designem?

Zachęcam- odważmy się mieszać barwy ponadczasowej ceramiki BOLESŁAWIEC

 

 

 

 

 

 

 

 

Flower Line hitem 2019 0
Bolesławiecka ceramika na Wielkanocnym stole

Ceramika Bolesławiecka -Indywidualne zestawy

"Współcześni klienci lubią nie tylko miksować wzory, ale także samodzielnie kompletować potrzebne im naczynia. Tradycyjny serwis na 12 osób to propozycja, która nie trafia w potrzeby zwłaszcza młodszych, nieposiadających jeszcze rodzin lub mieszkających w niewielkich mieszkaniach klientów. Coraz częściej nie mamy po prostu miejsca na drugi „odświętny” zestaw naczyń – wolimy celebrować czas spędzony z rodziną czy bliskimi niż przejmować się, że nie podajemy im kolacji na porcelanie. Zmieniają się też nasze zwyczaje kulinarne – jemy różne potrawy, często wywodzące się z egzotycznych kuchni, wolimy czasem zjeść na kanapie niż przy stole. To wszystko wymaga nowych form naczyń i wyjścia poza schematy znane z kredensów naszych rodziców."

Tak pisze o bolesławieckiej Manufakturze magazyn OCZY.MAG

W tym roku  zaprojektowana przez Magdę Gazur kolekcja Roses wystawiona była do  prezentacji w ramach Ambiente Trends 2019

Kolekcja ta zestawia się  idealnie w jedną z trzech głównych tegorocznych trendów – Joyfilled Ambiance -  czyli radosna atmosfera

"Zgodnie z jego definicją wystrój wnętrz ma służyć ekspresji własnej osobowości, a same wnętrza mają wyróżniać się wyrazistymi kombinacjami kolorów i eklektyzmem wolnym od wszelkich reguł, za to pełnym poczucia humoru i radości życia"

Więcej o kolekcji przeczytacie 

tutaj

 
czytaj całość »
Nasze polskie kryształy 0

Słynna ceramika bolesławiecka-znana już od ponad 100 lat ,ręcznie wykonywana ceramika i jej niepowtarzalne wzory zdobień.

Prezentowane kolekcje pokazują ewolucję wzornictwa Każda dekoracja czy kolekcja, każdy wzór ceramiczny powstaje poprzez działania pięciu żywiołów: ziemi, wody, wiatru, ognia oraz dążenia do piękna, które w przypadku ceramiki przybiera realną, namacalną formę.

Huta której kryształy oferujemy istnieje 150 lat. I tak na prawdę nie wiele w procesie tworzenia szkła i kryształu się zmieniło.

Oba produkty wspaniale się dopełnią.

Polskie wyroby z kryształu powszechnie postrzegane jako stylowe, eleganckie przedmioty, o wysokiej jakości wykonania, mogą posłużyć nam długie lata przede wszystkim jako wyroby użytkowe ale jednocześnie dostojnie zdobiąc domowe kredensy czy stoły na których występują.
Dziś przedstawiam kolekcję LINEA. Rytmicznie powtarzające się cięcia,falujące linie, tworzą dynamiczną dekorację, nowoczesną i ponadczasową. Kolekcja została zaprojektowana na przełomie wieków. Jej popularność sprawia, że jest nieustająco rozbudowywana o kolejne elementy.
Zapraszam także do kolekcji kryształów kolorowych-ręczne metody szlifowania w krysztale doskonale wpasowują się w naszą bolesławiecką ceramikę.

 

 

Nowe odsłony bolesławieckiej ceramiki 0

W Naszej bolesławiecka ceramice ciągle powstają nowe trendy. Każdy fan dobrego designu znajdzie coś dla siebie - zarówno miłośnicy wzornictwa klasycznego, jak i fani tych innowacyjnych i bardziej nowoczesnych ,proponujemy coraz to nowe kolekcje,dekoracje....

Dzisiaj jako przedsmak nowego wzoru przedstawiamy dekor AS55 -sami oceńcie do jakiej grupy można go zaliczyć

Ja myślę że jest ona mieszanką obu

Dynia-Królowa Jesieni 0

 Dynia-Królowa Jesieni  

Noc Duchów możemy zastąpić  Tygodniem Dyni. Dekorujmy dom jesiennie, pomarańczowo.

Dekoracje z dyni- świetlne dekoracje z dyni

Jesień, jak żadna pora roku ozdabia świat kolorami. Wśród nich króluje dynia . Nasze ceramiczne dynie można także przyozdobić, wystarczy, że dary jesieni włożysz do koszyków, obłożysz liśćmi, obsypiesz kasztanami a na pewno będzie wspaniale pasować, bo jesień zawsze pasuje do jesieni.

 

Zapraszamy do zakupu ceramicznych dyń

Żółty, pomarańczowy, czerwony –ceramiczne barwy jesieni

Kolorystyka jesieni to ciepła paleta barw. Nasze dynie staramy się upodobniać do naturalnych, ale mamy również kolorystykę tradycyjną taką jak „pawie oczka” Wykorzystaj żółcienie i oranże. Wystarczy dodać tylko jeden element w podobnym kolorze, np. szklanki, świece lub serwetki. Żółty i pomarańczowy są tak energetyzujące, że nawet małe dekoracje z dyni wspaniale rozświetlą dom.

Nowa kolekcja kwiatowa 2018!!! Bolesławiecka ceramika w zaczarowanym ogrodzie 0
Nowa kolekcja kwiatowa 2018!!! Bolesławiecka ceramika w zaczarowanym ogrodzie

W oparciu o wieloletnią tradycję tworzenia naczyń kamionkowych,nierozerwalnie

związaną z regionem,w fabryce powstają ceramiczne naczynia charakteryzujące

się odświeżoną współczesną formą oraz nieszablonowym podejściem do

wzorów i kolorów. Wszystko to za sprawą artystów,od lat współpracujących

z "Manufakturą",którzy dzięki artystycznej swobodzie na nowo definiują

koncepcje bolesławieckiej ceramiki,tworząc unikatowe kolekcje w

stylu tradycyjnym i nowoczesnym.Niezależnie od poszukiwań artystycznych i podroży

po kolorystycznej stronie ceramiki,to kobalt na zawsze pozostanie podstawą dekoracyjnych

wzorów kamionkowej ceramiki z Bolesławca.

Jednak jak widać w nowej kolekcji FLOWER,wciąż jest wiele do odkrycia.

Tym razem zaglądamy do zaczarowanego ogrodu,późnym,sierpniowym popołudniem

o tzw.złotej godzinie,kiedy najpełniej widać piękno otaczającej przyrody

a przede wszystkim letnich kwiatów.

 

NOWA KOLEKCJA 2018 

 

Kwiaty w roli głównej 0

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowsza kolekcją

FLOWER-oferujemy nietuzinkowe zestawienia barw

już w wiosennym wydaniu najpiękniejszych polskich kwiatów

takich jak : maki, malwy, chabry, dalie,

rumianki niezapominajki czy stokrotki.

 

WALENTYNKOWA KOLEKCJA 2018" RED RED ROSES" 0

Dziś rozpoczęłam dodawanie nowych pięknych kolekcji z serii FLOWER GARDEN Jako pierwszą chciałabym zaprezentować linię zaprojektowana przez artystkę Magdalenę Gazur.

Pomyślałam że doskonale wpasuje siew klimat Walentynkowy który zbliża się do nas "wielkimi krokami"

W pięknej czerwieni królują  róże,można podarować je zamiast klasycznych róż lub w duecie.....mamy też  piękne wazony w wersji mat które niebawem również znajda się w naszej ofercie

Walentynkowy sezon uważam za rozpoczęty! Zapraszamy

 

czytaj całość »
Fiolet kolor roku 2018 -kryształy i ceramika 0

 

Niedawno Pantone-expert od spraw kolorów roku ogłosił że rok 2018 to barwa fiolet.

Będzie to wyznacznikiem zarówno dla branży kreatywnej,graficznej,

jak i sztuki,mody a dla nas inspiracją na nowoczesny i nowatorskie wnętrza-design.

Wyciszający i kojący kolor fiolet może być symboliką wielu zjawisk...

niezwykłych,niecodziennych,tajemniczych...

Można go dostrzec w blasku otoczki płomieni,czasami w poblasku zachodzącego słońca,

jednym słowem jest kolorem o wielu odcieniach.

te mocniejsze nacechowane są zdecydowaniem,pewnością siebie,   

te bardziej "nasycone"mogą kojarzyć się z kobieca elegancją,

te niemal różowe, delikatne to subtelność i wdzięk.

Dla każdego oferujemy coś innego,niepowtarzalnego,kolor biały i fiolet to doskonali sprzymierzeńcy.

Fioletowe kryształy łączcie z białą kolekcją Wedding, czy też między innymi dekoracją unikatową 61A.

 

Zapraszamy również do obejrzenia pełnej kolekcji kryształów. Z ręcznie dmuchanego szkła powstają piękne kryształowe dzieła,zaś tworzona przy użyciu rąk i żywiołów bolesławiecka ceramika wspaniale uwieńczy i dopełni te dzieła

 

 

 

 

czytaj całość »
BLUE LINE -CZYLI NIE BÓJMY SIĘ MIESZAĆ DEKORACJI 0

 

 

Niezależnie od artystycznych poszukiwań i wędrówek

w kolorową stronę ceramiki,fundamentem dla zdobień kamionkowych

naczyń zawsze pozostaje kobalt

Jednaki i tu jak pokazują poniższe zdjęcia,jest jeszcze wiele do odkrycia.

Zapraszamy do podróży wyznaczonej niebieska linią -począwszy od klasyki,

poprzez kolekcję ślubną wedding ,kończąc na nowoczesnej zabawie  z kolorowymi wzorami i kompozycjami.

Odkryjmy różne oblicza kobaltu oraz głębie znaczeń która dzięki tej barwie można wydobyć

 

 

 

 

 

 

 

KOLEKCJA KOLOR LOVE-PROMOCJA NA WYBRANE OFERTY 0
KOLEKCJA WIOSENNA KOLOR LOVE-ZAPRASZAM!
 PROMOCJA:
 
 
Bolesławiec kojarzy nam się przede wszystkim z miastem ceramiki,
w którym królują kolory kobaltu. 

W nowej kolekcji puściliśmy  nieco wodze naszej wyobraźni,
którzy chcąc stworzyć coś oryginalnego, a zarazem modernistycznego

Została ona zainspirowana naszą tradycji, w której za dotknięciem 
czarodziejskiej różdżki a dodano odcienie mięty, 
pomarańczowego turkusowego i żółtego.

Ceramiczne naczynia  pojawiły się  zmodyfikowane w nowej wersji -
-to klasyka dla projektu!

Odkryj na nowo magię Bolesławca !!!!

 

 

   

 

 

 

czytaj całość »
Ceramiczne sztućce wzorowane na ceramice bolesławieckiej !! 0

 Prezentujemy Państwu sztućce wzorowane na trendach bolesławieckiej ceramiki.

Są niezwykle eleganckie,lekkie,oraz super sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Na chwile obecną ofercie trzy dekoracje sprzedawane na sztuki  a już wkrótce

kolejna w typowe bolesławieckie stempelki .

Można zakupić mix róznych lub w swoim ulubionym kolorze

Zapraszam!!

 

 

 

TARTA Z MALINAMI I BIAŁĄ CZEKOLADĄ 0
 •  

  Dziś chciałabym zachęcić Was do upieczenia tarty,może być na słono lub na słodko z dowolnymi produktami, ja skusiłam sie na tę na słodko a że w zamrażalce miałam zamrożone maliny ,postanowiłam je dodać i tak oto powstała tarta z bialą czekolada i malinami pieczona w specjalnie dla niej wymalowanej foremce falowanej ..Jest w ofercie kilka wielkości w zależności od potrzeb :) Polecam.......

   

  F055 FOREMKA FALOWANA MAŁA h 4,3cm, d19,5 cm
  F048 FOREMKA FALOWANA h 4,3cm, d25 cm
  F056 FOREMKA FALOWANA DUŻA h 4,3cm, d26,5 cm
  F094 FOREMKA FALOWANA WIELKA h 4,3cm , d 31,3cm,

  Składniki

  Na Ciasto:

  * Półtorej szklanki mąki pszennej
  * 120 gram zimnego masła
  * 3 łyżki cukru
  * 4 łyżki zimnej wody
  * szczypta soli


  Krem z białej czekolady:

  * 375 g serka mascarpone
  * 230 g śmietany kremówki 30%
  * 170 g białej czekolady

  Oraz:

  * 30 dkg malin

 • Sposób przygotowania

  1.

  Mąkę z solą przesiać do dużej miski. Dodać zimne masło, pokrojone w kostkę i cukier. Składniki rozcierać palcami do czasu kiedy powstaną okruchy ciasta. Wtedy dodajemy wodę i zagniatamy ciasto w kulkę i odstawiamy do lodówki na 30 minut. Po 30 minutach rozwałkować ciasto na papierze do pieczenia oprószonym mąką i przełożyć do formy na tartę o średnicy około 30 centymetrów, grubo posmarowanej masłem. Wykleić formę i nakłuć widelcem ciasto. Piec w piekarniku nastawionym na 170 stopni, na termoobieg około 25-30 minut, do czasu aż ciasto będzie koloru złotego.Ciasto wystudzić.

  2.

  W kąpieli wodnej wypuścić białą czekoladę i wystudzić. W misce miksować mascarpone ze śmietanką na gładką masę. Wystudzoną czekoladę dodać do masy i dokładnie i delikatnie wymieszać łyżką. Gotową masę wylać na ciasto, posypać obficie malinamii i resztką startej na wiórki białej czekolady. Wstawić do lodówki na kilka godzin aby masa zastygła.

   

  Smacznego

   

   

   

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl